top of page
MicrosoftTeams-image (7).png

VOLNOČASOVÝ AREÁL JAMMERTAL

Praha 2 – Nové Město

Park Folimanka se nachází na pomezí Vinohrad, Nuslí a Nového Města. Parková úprava Folimanky proběhla v 70. letech 20. století. V roce 2007 v parku proběhly rozsáhlé rekonstrukce. Východní části parku a tzv. „plácek“ pod Nuselským mostem zůstaly beze změn. V parku je velké množství plastik, některé byly odstraněné a jsou momentálně uskladněné v depozitáři. Zajímavým prvkem parku je fontána Velká Kaskáda, která nutně vyžaduje rekonstrukci. Jedním z klíčových bodů návrhu je jasné vymezení nového veřejného prostoru.

 

Jedním z hlavních prvků volnočasového areálu je víceúčelová plocha v podobě velkého modrého oválu. Během letních měsíců bude sloužit jako zábavná sportovní, rekreační nebo i taneční plocha s interaktivními prvky pro děti. Během chladnějších zimních měsíců se pak ovál promění na kluziště pro veřejné bruslení. Chladící technologie kluziště bude mobilní a bude instalována pouze na zimu.

 

Důležitou součástí místa bude také kiosek s přidruženou veřejnou toaletou, který je tvořen dvěma dřevostavbami obloženými cementotřískovými deskami v šedé barvě. Oba projekty budou částečně překryty ocelovou pergolou se zelenou střechou. Kiosek nebude sloužit pouze k občerstvení, ale zároveň jako půjčovna sportovního náčiní, jako jsou zimní brusle nebo koule na pétanque. V těsné blízkosti těchto obslužných objektů najdeme i pískové dřevem ohraničené hřiště na pétanque.

 

Do návrhu jsme zakomponovali také cvičební plochu z umělé trávy či prstenec se stoly na ping-pong. Nedaleko bude také umístěno oblé hřiště s vodní pumpou vytvářející interaktivní vodní prvek určený dětem a přinášející příjemné osvěžení v horkých letních měsících. Chybět zde nebude ani velké množství nových laviček, stolů a židlí určených pro příjemné posezení s přáteli nebo rodinou.

 

LOXIA zajišťuje komplexní služby architekta a generálního projektanta od fáze architektonické studie, stavebního povolení a vypracování realizační dokumentace až po autorský dozor.

REALIZACE

2022

INVESTOR

Městská část Praha 2

MOHLO BY VÁS DÁLE ZAJÍMAT

bottom of page