top of page
RohanCity-Loxia-003-02.jpg

ROHAN CITY A

Praha 8 - Karlín

V rámci architektonického workshopu v roce 2019 jsme soutěžili s návrhem multifunkční zástavby Rohan City A v srdci Rohanského ostrova v pražském Karlíně. Rohanský ostrov by se měl po revitalizaci 25 hektarového pásu pozemků mezi existující cyklostezkou a řekou proměnit v rozsáhlou celoměstsky významnou městskou a rekreační zónu. Architektonická soutěž na Rohan City A řešila i možné začlenění budoucího mostu, který by měl propojit oblast Karlína s Holešovicemi v Praze 7, s nímž se může počítat jako s dalším významným městotvorným prvkem v rozvoji širšího centra Prahy.


Naše motto v soutěži: „Žít město, žít Prahu, žít Karlín! Život, to je pohyb a neustálá aktivita a aktivitami žije i náš návrh. A umí žít s mostem nebo i v počátku bez něj. Jako protipól tomuto tepajícímu světu vytváříme klidné vnitrobloky a park. Rohanský most. Bude, nebude a kdy? Na začátku velká neznámá, a nakonec jeden ze stěžejních pilířů našeho návrhu.“


LOXIA zde zastává roli hlavního architekta a hlavního projektanta od fáze architektonické studie, územního rozhodnutí, stavebního povolení a vypracování realizační dokumentace až po autorský dozor BLOKU 2 a architekta budovy B1c od fáze architektonické studie, územního rozhodnutí, stavebního povolení a vypracování realizační dokumentace až po autorský dozor BLOKU 1.

HRUBÁ PODLAŽNÍ PLOCHA

cca 55 000 m2

REALIZACE

2019 - soutěž

INVESTOR

Konsorcium Rohan, s.r.o.
(Sekyra Group a.s.)

MOHLO BY VÁS DÁLE ZAJÍMAT

bottom of page